O nas

Klub Jeździecki Czubajka działa od 2007 roku,  od samego początku staramy się by Czubajka nie była jedynie kolejną stajnią, a miejscem, które wyróżnia się niepowtarzalną atmosferą.  Nasz mały światek pęka od pozytywnie zakręconych ludzi, którzy zarażają pasją.

Większość naszych jeźdźców stanowią dzieci oraz młodzież, w Czubajce dbamy by edukacja jeździecka nie opierała się jedynie na nauce poprawnych pomocy,  szczególnie zależy nam na zrozumieniu i wrażliwości do koni. Nie zapominamy również o tym, że jeździectwo ma być przyjemnością, dlatego nasi adepci stale mierzą się z wyzwaniami jakie im stawiamy. Czasami wcielają się w rolę rumaków dzielnie pokonując parkury i czworoboki, czasami jeżdżą tyłem lub bokiem, bywa, że nie posiadają ogłowia, strzemion czy siodła, ale zawsze towarzyszy im wielki uśmiech.

Nasz Klub charakteryzuje się również wielką kreatywnością w organizacji imprez, nie ważna jest okazja, liczy się przyjemność ze spędzania wspólnie czasu na świeżym powietrzu. Zawsze jest rodzinnie, kolorowo i nie do poznania. Wspólnie dbamy, aby każdy czuł się tu jak u siebie.

Mamy milion pomysłów na minutę, a w ich realizacji pomaga nam nasza nieustraszona drużyna. Wspólnie walczymy z wiosennymi porządkami, tworzymy miniaturowe, drewniane miasteczka, osiedla z budek lęgowych dla okolicznych ptaszków, albo… przewozimy strasznie stare i strasznie ładne altanki. Ta ostatnia inicjatywa szczególnie wpisała się w historię naszego Klubu, ponieważ stworzyliśmy miejsce, które już w pierwszych dniach istnienia  zyskało wielu sympatyków.  Z wielką dumą zapraszamy do naszej kawiarenki, gdzie w każdą Niedzielę można napić się kawy, zjeść przepyszne ciasto lub po prostu nacieszyć się urokiem naszej altanki i odpocząć od miejskiego zgiełku.

Prowadzimy również przeróżne warsztaty artystyczne, zaczęło się od rękodzieła, które od zawsze było słabością wielu członków Klubu. W tej chwili możemy pochwalić się warsztatami z decoupage, rękodzieła artystycznego, kultowymi już świątecznymi, oraz z rysunku i malarstwa.