Oferta dla szkół i przedszkoli

 

Klub Jeździecki Czubajkawe współpracy z zagrodą edukacyjną Czubajka oraz pracownią rękodzieła 4 PORY ROKU

serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą zajęć edukacyjno- poznawczych.

Zajęcia te mają na celu m.in. rozwój pasji, kreatywności, zdolności rękodzielniczych, poszerzanie zainteresowań,

zamiłowań przyrodniczych oraz kształtowanie przekonania o konieczności ochrony przyrody.

W ciągu kilku godzin spędzonych na terenie Klubu Jeździeckiego Czubajka, dzieci realizują pod okiem wykwalifikowanej kadry plan edukacyjno- poznawczy. Obejmuje on ścieżkę edukacyjną poprowadzoną przez stajnie, zagrodę zwierząt gospodarskich oraz teren leśny, zagospodarowany budkami lęgowymi ptaków rodzimych.

Podczas krótkich, ciekawych prelekcji dzieci dowiadują się m.in. jak rozpoznawać rodzime gatunki ptaków, w jaki sposób i kiedy je dokarmiać, jak wygląda hodowla konika polskiego ( gatunek objęty ochroną zasobów genetycznych ) i czym szczególnym wyróżnia się ta rasa spośród pozostałych.

Zajęcia plastyczno- poznawcze przybliżają dzieciom zagadnienia przyrodnicze oraz pomagają rozwijać zdolności manualne poprzez malowanie drewnianych ptaszków oraz budek lęgowych i karmników. Przedszkolakom, w tym zakresie, przygotowaliśmy autorską, wielkoformatową kolorowankę.

Doskonałym początkiem przygody z jeździecką formą rekreacji jest dla dzieci aktywne spędzenie czasu na grzbiecie naszych koni, w trakcie oprowadzanek.

 

Pod opieką naszej kadry dzieci mogą nakarmić zwierzęta gospodarskie, przygotowanymi przez nas smakołykami. Do Waszej dyspozycji jest również plac zabaw, miejsce na ognisko oraz malowniczy sklepik z pamiątkami, w którym można znaleźć m.in. ręcznie zdobione drobiazgi.

Na terenie Klubu Jeździeckiego Czubajka znajduje się wystawa prac pt. „ Pasja odkryta „ przedstawiająca talent artysty z Ostrówka tkwiący  w miniaturowych, drewnianych domkach.

Na zakończenie wyprawy, nasi goście otrzymują materiały edukacyjne w postaci plakatu przedstawiającego poznane ptaki oraz autorskie kolorowanki. Dodatkowo do Waszej placówki trafia pomalowany przez dzieci karmnik dla ptaków.

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, przebieg wycieczki jesteśmy w stanie modyfikować, a także skrócić jej czas i formę. Istnieje możliwość wykorzystania zarówno samej części stajennej jak i ekologiczno- ornitologicznej. Koszt zatem, ustalany jest indywidualnie i waha się od 25 zł do 45 zł za osobę. Przy pełnym programie oraz grupie do 25 osób orientacyjny koszt wynosi 1000 zł. Czas trwania zajęć wynosi 5 godzin, z uwzględnieniem czasu na odpoczynek przy ognisku.

Zachęcamy do kontaktu oraz odwiedzenia naszej stajni. Jesteśmy jedynym ośrodkiem w woj. mazowieckim propagującym jednocześnie rekreację, rękodzieło oraz zamiłowania przyrodnicze.

Zapraszamy również do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na facebook. Pojawiają się tam istotne informacje na temat rozwoju stajni oraz organizowanych przez nas imprez.

Wszelkie informacje pod nr tel.:  505-920-158