Szkółka jeździecka

 

 

Od wielu lat uczymy jazdy konnej dzieci, młodzież i dorosłych. Zawsze ważne dla nas było przekazywanie nie tylko wiedzy dotyczącej samej jazdy, ale także tej związanej ze zrozumieniem świata koni. O wiele efektywniejsza i bezpieczniejsza tworzy się współpraca jeździec – koń, gdy jeździec zrozumie swojego wierzchowca i nauczy się postępować tak, aby koń go szanował i rozumiał. Ogromnie się cieszymy często słysząc, że nasi podopieczni świetnie radzą sobie w innych stajniach, z innymi koni; a ich umiejętności i podejście do koni są traktowane z uznaniem. Prowadząc zajęcia rekreacyjne na różnych poziomach zaawansowania; przygotowując co roku młodych jeźdźców do egzaminów na odznaki jeździeckie PZJ, a przede wszystkim obserwując pokolenie młodych jeźdźców, postanowiliśmy przygotować spójny i kompleksowy program nauki jazdy konnej. Tak do naszej oferty dołączyła Szkółka Jeździecka. 🙂

 

 

 

 

  •  Zajęcia odbywają się 1 bądź 2 razy w tygodniu.
  •  Uwzględniamy zajęcia teoretyczne i praktyczne w stajni.
  •  Małe grupy – max 4 osoby na jeździe, podzielone wedle poziomu zaawansowania.
  •  Minimalny wiek kwalifikujący do Szkółki to 9 lat. Młodsze dzieci zapraszamy na jazdy rekreacyjne w naszej stajni.
  •  Osoby, które dotychczas nie jeździły w naszej stajni muszą umówić się na jazdę sprawdzającą, po której instruktor prowadzący zdecyduje o przyjęciu do Szkółki i przydzieleniu do grupy na odpowiednim poziomie zaawansowania.
  •  Do Szkółki może należeć jeździec, który opanował samodzielną jazdę stępem. Dlatego osobom, które wcześniej nie jeździły konno proponujemy 2-3 jazdy indywidualne na początek, po których najprawdopodobniej będzie już można dołączyć do grupy początkującej w Szkółce.
  •  Uczniowie dopiero rozpoczynające naukę jazdy konnej w pierwszym semestrze idą cyklem 0.5h/0,5h, czyli pół godziny jazdy na placu i pół godziny poświęcone na opanowanie przygotowania konia do jazdy (czyszczenie, siodłanie itp.).
  •  Osoby jeżdżące w Szkółce mają możliwość uczestniczenia we wszystkich przedsięwzięciach i imprezach okolicznościowych organizowanych przez KJ Czubajka, tj.: wewnętrzne zawody jeździeckie, rajdy, Pikniki z okazji Dnia Dziecka czy Halloween.

 

Zapisy na jazdy sprawdzające prowadzi Marta Kalbarczyk – tel.: 505920158.